Otomatik Blöf Sistemleri

Otomatik Blöf Sistemleri

Kazan suyu içinde buharlaşma sonucu konsantrasyonu artan çözünmüş ya da askıda kalmış katı madde miktarını, kazan için belirlenen limitlere çekebilmek amacıyla kazan suyunun bir kısmının sistemden atılması işlemidir. Kazana besleme suyu ile gelen katı asıltılar ve çözünmüş katı maddeler buhara geçemeyeceğinden kazan suyunda kalır ve zamanla derişimi artar. Eğer blöf ile kazan suyu ayarlanmazsa buhar kalitesi bozulur ve kısa zaman sonra kazan çalışmaz hale gelir. Kazan suyundaki katı asıltılı ve çözünmüş madde konsantrasyonunun kazana zarar vermesini engellemek amacıyla kazan suyundaki bazı parametrelere sınır değerler konulmuştur ve blöfler bu sınır değerlere göre otomatik yapılır.

Otomatik Blöf Sistemleri

Neden Otomatik Blöf Sistemleri

Kazan içerisinde kullanılan suyun buharlaşma kaynaklı tuz oluşumuna neden olmasının yanı sıra çeşitli kirleticileri de kazan içerisine taşıması muhtemeldir. Kirlilik ısı transferinde sorunlar yarattığı gibi kazanın iç yapısında da ciddi hasarlara yol açar. Bu noktada kullanılan otomatik blöf sistemi sayesinde suyun ideal karışım oranına ulaşması ve kirleticilerin de uzaklaştırılması söz konusu olur.

Yüzey blöf sistemleri ve dip blöf sistemleri olmak üzere farklı çözümleri bulunan otomatik blöf sistemleri ile siz de ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneklerden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Flowmech Mühendislik olarak ihtiyaç odaklı bir yaklaşımla projenize değer katmayı amaçlıyoruz. Siz de bu kapsamda çözüm üretmek adına profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Flowmech ile Otomatik Blöf Sistemleri

Flowmech, kalite odaklı bir yaklaşımla hareket ederken ihtiyaçlarınıza cevap vermede de üzerine düşeni maksimum manada yapar. Bu bağlamda profesyonel ekibimizle projelendirme, uygulama ve test aşamaları ile birlikte size en uygun seçenekleri ön planda tutmayı amaçlıyoruz. Özellikle de mühendislik bilgisine dayanan çözümlerle kalite odaklı bir yaklaşım sergilemeyi ihmal etmiyoruz.

 

Flowmech Telefon
Flowmech Mail
Flowmech Sosyal Medya